درمان القاء مغناطیسی برون بدنی و روش شوک موج برون بدنی متمرکز(فیزیوتراپی پیشرفته)

درمان القاء مغناطیسی برون بدنی

بدن دارای مکانیسم شفا دهنده ذاتی است ، تنها یک تلنگر تا راه اندازی این مکانیسم شگفت انگیز برای درمان فاصله است.

ظهور فناوری‌های جدید در چند سال گذشته، طیف وسیعی از امکانات را برای روش‌های درمانی، غیرتهاجمی و غیردارویی برای کمک به بیماران در کنترل درد و بهبود بافت‌های آسیب‌دیده باز کرده است.

یکی از درمان‌های نویدبخش جدید که توجه جامعه پزشکی را به خود جلب کرده است، درمان القاء مغناطیسی برون بدنی، یک فناوری درمانی غیرتهاجمی است که از میدان‌های الکترومغناطیسی برای کاهش درد و تحریک نئوژنز سلولی در بافت‌های هدف استفاده می‌کند.

کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم با استفاده و بکارگیری از فناوری جدید در درمان انواع بیماری ها، از جمله اختلالات مفصلی و عضلانی، شکستگی استخوان، آسیب های ورزشی و شرایط درد مزمن بهره می برد. برای رزرو نوبت در کلینیک پیشرفته دکتر سعادتی می‌توانید با شماره تلفن‌‌های 02126722003 –  02126722004 تماس حاصل فرمایید.

روش درمان القاء مغناطیسی برون بدنی چگونه کار می کند؟

درمان القاء مغناطیسی برون بدنی پالس های مغناطیسی با انرژی بالا را با فرکانس های نوسانی بسیار بالا در محدوده 100 تا 300 کیلوهرتز به بافت های هدف منتقل می کند. القاء مغناطیسی برون بدنیامواج می‌توانند به بافت‌های عمیق تا 18 سانتی‌متر زیر سطح پوست نفوذ کنند تا تاندون‌ها، ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و بافت‌های عصبی را هدف قرار دهند. هنگامی که القاء مغناطیسی برون بدنی با شدت و فرکانس مناسب تحویل داده می شود، با میدان های مغناطیسی بدن هماهنگ می شود و باعث ایجاد اختلال می شود که باعث ایجاد یک پاسخ احیا کننده می شود.

القاء مغناطیسی برون بدنی از طریق یک اپلیکاتور دستی یا مستقل که بدن بیمار را لمس نمی کند، تحویل داده می شود. القاء مغناطیسی برون بدنی  از انتقال الکترومغناطیسی برای تولید میدان مغناطیسی در یک ژنراتور پرسرعت استفاده می کند که تکانه هایی با فرکانس 1 تا 3 هرتز ساطع می کند. هر تکانه در نانوثانیه آزاد می شود و یک واکنش الکتروفیزیکی را بدون افزایش دمای بافت های تحت درمان ایجاد می کند.

القاء مغناطیسی برون بدنی نسبتاً بدون درد است، با حداقل ناراحتی و بدون عوارض جانبی منفی شناخته شده است. بیمار در حین دریافت درمان کاملاً لباس می پوشد و اپلیکاتور پوست را لمس نمی کند.  القاء مغناطیسی برون بدنی یک روش سرپایی است که بسته به شرایط تحت درمان بین 5 تا 20 دقیقه طول می کشد.

مزایای درمان القاء مغناطیسی برون بدنی

 • به عنوان یک فناوری غیر تهاجمی بدون لمس،  القاء مغناطیسی برون بدنی سطح بی سابقه ای از راحتی بیمار را فراهم می کند و در عین حال نتایج قدرتمند و موثری را ارائه می دهد.
 • بیماران برای جلسات درمانی نیازی به درآوردن لباس ندارند.
 • القاء مغناطیسی برون بدنی طیف وسیعی از کاربردها برای انواع شرایط اسکلتی عضلانی دارد.
 • جلسات درمانی کوتاه و بین 5 تا 20 دقیقه طول می کشد

  شوک موج برون بدنی متمرکز در ترمیم بافتهای آسیب دیده به روش های زیر افزایش می دهد:

  • التهاب را کاهش می دهد تا امکان نفوذ بهتر امواج ضربه ای را فراهم کند
  • رباط های مفصلی، غضروف ها و مایعات را بهبود می بخشد
  • متابولیسم سلولی را در ناحیه هدف فعال می کند
  • سلول های آسیب دیده را احیا می کند
  • القای بهبود سلولی
  • التهاب را کاهش می دهد تا توانایی فعالیت عضلات را افزایش دهد
  • حوزه درمان را گسترش می دهد
  • نتایج فیزیوتراپی را افزایش می دهد
  • نتایج درمانی فوری می دهد
  • در یک مطالعه اخیر (Kluter و همکاران) محققان یک گروه از افراد مبتلا به درد تاندون روتاتور کاف و کاهش تحرک را تنها با استفاده از شوک موج برون بدنی متمرکز، و گروهی دیگر را با استفاده از ترکیبی از شوک موج برون بدنی متمرکز و القاء مغناطیسی برون بدنی درمان کردند. نتایج نشان داد بهبود قابل توجهی در عملکرد و کاهش درد در گروه درمان ترکیبی، در مقایسه با گروهی که شوک موج برون بدنی متمرکزبه تنهایی داشتند.
  • در کلینیک پیشرفته فیزیوتراپی شمیم ما با بکارگیری تجهیزات پیشرفته شوک موج برون بدنی متمرکز و ترکیب آن با القاء مغناطیسی برون بدنی نتایج  بهینه ای در بهبود بیماران بدست آورده ایم.

مقالات مرتبط

درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراحی بیرون زدگی دیسک کمر، زمانی اتفاق می افتد که لایه بیرونی دیسک ستون فقرات ضعیف…

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست