شاک ویو تراپی : روش و موارد درمانی آن

shock2

830175

شاک ویو تراپی متمرکز  کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم با مدیریت دکتر حیدر سعادتی یک روش درمانی بدون نیاز به عمل جراحی است و مکانیسم عمل آن به صورت ایجاد پالس های  انرژی است، که بافت های آسیب دیده خاص در تاندون های غیر طبیعی را مورد هدف قرار می دهد. این کار باعث افزایش جریان خون در قسمت های آسیب دیده، تحریک  بازسازی سلول ها و بهبودی می شود، و همچنین عواملی را که باعث ایجاد درد می شوند را کاهش می دهد.
    
[sv slug=”alert”]روش درمانی شاک ویو تراپی از خدمات فیزیوتراپی تخصصی است که در کلینیک پیشرفته ی فیزیوتراپی شمیم انجام می شود. ترکیب روش های درمانی  شاک ویو تراپی و فیزیوتراپی می تواند مزایای درمانی این روش ها را افزایش دهد. ما مفتخر هستیم که بتوانیم از پیشرفته هرجا لازم باشد، برای کلیه بیماران عزیز استفاده کنیم. [sv slug=”alert1″]

شاک ویو تراپی چگونه انجام می شود؟

یک پروب بر روی ناحیه آسیب دیده قرار داده می شود و امواج لیزر از طریق پوست دریافت می شوند ( یک ماده ی ژل مانند نیز به منظور بهبود روند درمان درد خار پاشنه ، بر روی ناحیه استفاده می شود). امواج شاک ویو تراپی در فیزیوتراپی از طریق پوست دریافت می شوند و به صورت امواج رادیویی انحنا دار، درون بافت آسیب دیده گسترش می یابند.  این امواج شاک ویو باعث ایجاد یک پاسخ التهاب مانند در بافت آسیب دیده ای که تحت درمان است، می شود و باعث می شود که بدن طی یک پاسخ طبیعی به این وضعیت، جریان خون، تعداد رگ های خونی و در نتیجه متابولیسم بافت آسیب دیده را افزایش دهد.

shock2

با تابش این امواج به بدن، کمی احساس ناراحتی خواهید داشت، اما دردناک نیست. فیزیوتراپی که این درمان را بر روی شما انجام می دهد، ابتدا از موج های با شدت کمتر استفاده می کند و سپس آن را تا حدی که احساس راحتی داشته باشید، افزایش می دهد. شاک ویو درمانی در اصل برای درمان سنگ کلیه استفاده می شد و اکنون با ایجاد تغییراتی در آن، برای درمان مشکلات تاندون نیز به کار می رود. 

معمولا شاک ویو تراپی به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به هیچ گونه بی حسی یا بیهوشی ندارد.

بیماری هایی که می توان توسط روش شاک ویو درمانی درمان کرد:
•    التهاب کف پا (خار پاشنه)
•    تاندونیت شانه
•    بیماری تنیس البو (بازوی تنیس بازان)
•    بیماری تاندون آشیل
•    بورسیت (آماس کیسه های مفصلی) تروکانتر(درد جانبی لگن)
•    درمان بیماری زانوی پرشگران با شاک ویو درمانی زانو 
•    درد ساق پا

مدت زمان انجام شاک ویو تراپی

جلسات درمانی شاک ویو تراپی  با  نوجه به تشخیص پزشک و شرایط بیمار و شدت بیماری  تجویز  خواهد شد

پس از انجام روش شاک ویو تراپی

دربسیاری از بیماران بلافاصله بعد از انجام شاک ویو درمانی برای درمان خار پاشنه پا می توان علائم بهبودی را مشاهده کرد. از جمله مزایای روش شاک ویو تراپی مختل کردن سیگنال‌های درد بدون عوارض جانبی میباشد.

shock2

آیا این روش دردناک است؟    

این روش معمولا بدون درد و ناراحتی میباشد 

میزان موفقیت این روش درمانی چقدر است؟

در یک درمان موفق، طی 3 ماه حداقل 75% از درد بیمار کاهش خواهد یافت. در سراسر جهان میزان موفقیت این روش، 80تا 90% می باشد.

 شاک ویو تراپی چقدر ایمن و بی خطر است؟

تکنولوژی شاک ویو درمانی چندین دهه است که بر روی میلیون ها نفر در سرتاسر جهان به کار رفته است. در تمام موارد استفاده از این روش، هیچ گونه عوارض جانبی جدی در سیستم اسکلتی عضلانی دیده نشده است. 

مقالات مرتبط

سیاتیک مزمن

سیاتیک مزمن سیاتیک وضعیتی است که در اثر تحریک، التهاب یا فشرده شدن عصب سیاتیک شما ایجاد می شود. این…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست