فیزیوتراپی ورزشی

 1. خانه
 2. /
 3. روش های درمانی
 4. /
 5. فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپی ورزشی حوزه تخصصی فیزیوتراپی است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از آسیب های ورزشی تمرکز دارد. ما در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم می توانیم به شما در دستیابی به عملکرد ورزشی مطلوب کمک کنیم.

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، سلامتی ما بسیار مهم است. اگر از یک وضعیت سلامتی رنج می‌برید یا آسیب ورزشی دیده‌اید، فیزیوتراپی ورزشی می‌توانند به کاهش درد شما و بهبود سلامت و رفاه کلی شما کمک کنند. هدف فیزیوتراپی همیشه کمک به شما برای سالم نگه داشتن، فعال نگه داشتن و لذت بردن از ورزش ها و فعالیت های مورد علاقه شما بوده است.

فیزیوتراپیست های ورزشی علاوه بر رهایی از درد و بازگشت به عملکرد کامل، بر عملکرد و رشد فرد نیز تمرکز دارند.

فیزیوتراپی ورزشی شاخه ای تخصصی از فیزیوتراپی است که به ارزیابی و درمان آسیب های مربوط به ورزش و فعالیت های بدنی در تمام سطوح و سنین اختصاص دارد. آسیب های ورزشی می تواند با آسیب های روزمره متفاوت باشد. ورزشکاران به طور معمول نیاز به عملکرد سطح بالا و خواسته هایی دارند که بر بدن آنها اعمال می شود. این امر فشار بیشتری بر مفاصل، رباط ها، ماهیچه ها و تاندون ها وارد می کند و می تواند آنها را مستعد آسیب دیدگی کند.

فیزیوتراپیست ورزشی یک متخصص آموزش دیده است که آسیب های مربوط به ورزش را ارزیابی و درمان می کند. فیزیوتراپی به افراد کمک می کند تا پس از آسیب، قدرت و حرکت را در قسمت هایی از بدن بازیابی کنند. فیزیوتراپی همچنین می تواند به فرد در تسکین درد کمک کند و از آسیب دائمی و مشکلات مکرر جلوگیری کند

فیزیوتراپیست های ورزشی ما در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم زیر نظر دکتر حیدر سعادتی می توانند در زمینه پیشگیری و مدیریت آسیب های ناشی از شرکت در ورزش و فعالیت های بدنی در تمام سنین و سطوح توانایی بسیار آموزش دیده اند. برای رزرو نوبت در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم می‌توانید با شماره تلفن‌‌ های 02126722003 –  02126722004 تماس حاصل فرمایید.

متخصصان فیزیوتراپی ورزشی در مورد توسعه عملکرد، از طریق درمان دستی، و استفاده از نوار کینزیوتیپینگ که یک سبک زندگی سالم را ترویج می کند، به شما توصیه کنند که مشارکت ایمن در فعالیت های ورزشی و ورزشی را افزایش می دهد.

فیزیوتراپی ورزشی در چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

به دلیل دانش گسترده و پیشینه پزشکی فیزیوتراپیست ها است که می توانند طیف گسترده ای از بیماری ها، بیماری ها و مسائل عصبی و تنفسی را درمان کنند. از این رو، آنها برای درمان طیف وسیعی از بیماران، از جمله بیمارانی که شرایط متعددی دارند، ایده آل هستند.

درمانگران ورزشی معمولاً در سطح کارشناسی بیشتر در معرض محیط‌های ورزشی قرار می‌گیرند و آنها را برای پیشگیری از آسیب‌های ورزشی اسکلتی عضلانی از طریق برنامه‌ های تقویتی خاص ایده‌آل می‌کند. با توانبخشی بیماران، فیزیوتراپی به آنها این امکان را می دهد که احساس راحتی کنند و با زندگی روزمره خود کنار بیایند. در مقابل، ورزش درمانی بیشتر به توانبخشی مربوط می شود، خواه بیمار به حالت اولیه بازگشته باشد یا بتواند سطح فیزیکی لازم برای شرکت در هر ورزشی را حفظ کند.

آسیبهای ورزشی

ورزشکاران در تمام سطوح مشتاق شرکت در مسابقات هستند. اگر یک ورزشکار آسیب دیده هستید، می‌دانید که بهبود سریع چقدر حیاتی است تا بتوانید به انجام کاری که دوست دارید بازگردید. برخی از آسیب های ورزشی اجتناب ناپذیر هستند، اما بسیاری از آنها قابل پیشگیری هستند. روش های ضعیف تمرینی، عدم آمادگی و گرم کردن ناکافی از علل آسیب های ورزشی است. آسیب‌ ها اغلب در طول مسابقات، ورزش‌ های سازمان‌یافته، کلاس‌ های آمادگی جسمانی یا تمرین‌ ها رخ می‌دهند. خواه شکستگی، دررفتگی مفصل، رگ به رگ شدن یا کشیدگی باشد که می‌خواهید بهبود پیدا کنید، نیاز به فیزیوتراپی ورزشی دارید.

شایع ترین آسیب های ورزشی عبارتند از :

 • دررفتگی مفاصل بخصوص دررفتگی مچ پا
 • شکستگی استخوان ها
 • پارگی روتاتور کاف و پارگی تاندون های شانه
 • پارگی و التهاب تاندون آشیل
 • پارگی رباط صلیبی زانو
 • پارگی منیسک زانو
 • تنیس البو و گلف البو
 • پیچ خوردگی مچ پا

فیزیوتراپی ورزشی متناسب با شرایط هر فرد مانند میزان آسیب دیدگی و همچنین میزان فعالیت قبل از آسیب دیدگی برنامه درمانی و توانبخشی منحصر بفردی را در نظر می گیرد که نقش مهمی در بازیابی توانایی های ورزشی فرد ورزشکار دارد.

مقالات مرتبط

درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراحی بیرون زدگی دیسک کمر، زمانی اتفاق می افتد که لایه بیرونی دیسک ستون فقرات ضعیف…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست